Arbëri

Borrelli vlerëson se Lajçaku ka bërë punë të mirë

Borrelli vlerëson se Lajçaku ka bërë punë të mirë
 

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, shpreson që të bëhet një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. Ndërsa ka lavdëruar punën e Përfaqsuesit Special të BE-së, Miroslav Lajçak. 

Në fjalimin e tij në Këshillin për Marrëdhënie me Jashtë në BE, Borrell, ka folur edhe për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Ai i ka raportuar ministrave të jashtëm të BE-së.