Arbëri

Hoti në Bruksel: Takimi ishte i vështirë, u fol për 2 çështje të rëndësishme

Të vështirë e ka cilësuar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, takimin e parë në Bruksel, pas njëzet muajsh, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Ai të enjten është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Nikoqir i takimit ishte përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.