Arbëri

Mustafa e quan kanibalizëm politik sulmin ndaj Hotit

 

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, e ka quajtur kanibalizëm politik sulmin e deputetes së LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ndaj kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti.

Kusari-Lila i kishte uruar shërim të shpejt Hotit, por e kishte kritikuar atë se nuk ka respektuar protokollet dhe ka rrezikuar bashkëpunëtorët.