Arbëri

Hyseni s’pati mundësi takimi me Grenellin, por përmes telefonit mori mbështetjen e tij

Hyseni s’pati mundësi takimi me Grenellin, por përmes telefonit mori mbështetjen e tij
Foto: Facebook

Koordinatori shtetëror për dialogun, Skender Hyseni, po vazhdon vizitën në SHBA. Sot ka pasur disa takime me zyrtarë amerikanë, por edhe një telefonatë.

Hyseni përmes një postimi në Facebook ka treguar se ka pasur një bisedë telefonike me Richard Grenellin, të dërguarin e posaçëm të SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, ku thotë se mori mbështetje të madhe. Sipas Hysenit, Grenelli ishte në Kaliforni dhe nuk kishte mundësi takimi me të.