Arbëri

Vazhdojnë reshjet e shiut në Kosovë

Vazhdojnë reshjet e shiut në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas institutit, reshjet parashihen të jenë me intensitet më të zvogëluara në krahasim me ditët e fundit.