Arbëri

Vuçiqi: Më 7 shtator në Bruksel do të kërkoj zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

Vuçiqi: Më 7 shtator në Bruksel do të kërkoj zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar se më 7 shtator do të jetë raundi i ri i bisedimeve në Bruksel dhe se këtë herë, do ta përfaqësojë ai vetë Serbinë.

Vuçiq në një prononcim për mediat serbe ka thënë se në këtë takim do të kërkojë të respektohet marrëveshja e vitit 2013 për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.