Arbëri

Haxhiu: Sfidë mbledhja e 9 nënshkrimeve tjera për mocion mosbesimi

Haxhiu: Sfidë mbledhja e 9 nënshkrimeve tjera për mocion mosbesimi
Foto: Koha / Arkiv

Lëvizja Vetëvendosje ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për mocion mosbesimi ndaj qeverisë Hoti.

Shkak sipas tyre është keqqeverisja dhe situata e rënduar e pandemisë. Ndërkohë që ish-ministrja e Drejtësisë, deputete e VV-së, Albulena Haxhiu, ka thënë se deri tash asnjë parti tjetër nga opozita nuk është pajtuar që ta rrëzojnë qeverinë e Hotit.