Arbëri

Nisma e do PDK-në në Qeveri

Nisma e do PDK-në në Qeveri
Foto: Alban Bujari / KOHA

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj është shprehur se Partia Demokratike e Kosovës duhet të jetë pjesë e Qeverisë Hoti. 

Ajo ka thënë se për shkak të nevojës për unitet në dialog me Serbinë dhe për shkak të aktakuzave ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli, duhet të ketë bashkim të PDK-së në qeveri me LDK-në, AAK-në e Nismën.