Arbëri

Nesër mot me shi në Kosovë

Nesër mot me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur përmes një komunikate për media se nesër në Kosovë do të mbajë mot me shi.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellë edhe me zbrazje elektrike”, thotë IHMK.