Arbëri

Selimi dhe Haradinaj-Stublla takohen me Palmerin, temë njohja në kufijtë ekzistues mes Kosovës e Serbisë

Selimi dhe Haradinaj-Stublla takohen me Palmerin, temë njohja në kufijtë ekzistues mes Kosovës e Serbisë
 

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Meliza Haradinaj-Stublla, kanë zhvilluar një takim me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe të Euroazisë, Matthew Palmer.

Siç njofton kumtesa për media, Selimi dhe Haradinaj-Stublla me Palmerin diskutuan për intensifikimin e agjendës shtetërore në përafrimin e Kosovës me familjen euro-atlantike, progresin në fuqizimin e sundimit të ligjit dhe hapjen e një dinamike të re për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse ligjërisht obliguese me njohje në kufijtë ekzistues ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.