Arbëri

VV: 5 vjet qëkur u nënshkrua demarkacioni me Malin e Zi, sot jemi pa viza e pa territor

 

Lëvizja Vetëvendosje ka kujtuar se sot janë bërë 5 vjet prej kur është nënshkruar demarkacioni me Malin e Zi.

Ka kritikuar Hashim Thaçin, atëkohë ministër i Punëve të Jashtme, se ia ka falur 83km katror Malit të Zi, dhe sot Kosova vazhdon të mos ketë liberalizim vizash, e siç thotë kjo parti, as territor.