Arbëri

LDK-ja nuk e përkrah idenë e Hazirit për ndryshim kufijsh, analistët e quajnë të dëmshme

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka kundërshtuar idenë e nënkryetarit të kësaj partie, Lutfi Haziri, për ndryshim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë.

Haziri ka përsëritur idenë e tij se bashkimi i Luginës me Kosovën nuk e dëmton askënd, raporton KOHA.