Arbëri

Krasniqi: Po bëjmë përgatitjet për valën e dytë të COVID-19

Krasniqi: Po bëjmë përgatitjet për valën e dytë të COVID-19
Foto: Ilustrim

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se po bëhen përgatitjet e nevojshme për t’u përballur me valën e dytë të koronavirusit, në Kosovë.

Ai tha se pritet që në vjeshtë dhe dimër të rritet numri i pacientëve me COVID-19, ndërsa shton se situata mbetet e rënduar edhe tash në klinikat spitalore.