Arbëri

Erdogan bisedoi me Thaçin dhe Vuçiqin, pajtohen që të vazhdojnë bashkëpunimin

 

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan zhvilloi biseda të ndara telefonike me homologët e tij nga Kosova dhe Serbia, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Erdogan diskutoi zhvillimet rajonale dhe hapat për të forcuar marrëdhëniet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, dhe atë të Serbisë, Aleksandër Vuçiqin, theksohet në njoftim.