Arbëri

Szunyogu konfirmon mbështetjen e BE-së për institucionet e Kosovës, në takim me Mustafën

Szunyogu konfirmon mbështetjen e BE-së për institucionet e Kosovës, në takim me Mustafën
 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa priti sot në një takim Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog.

Gjatë këtij takimi, siç njofton kumtesa nga LDK-ja, Mustafa e njoftoi Szunyogun për zhvillimet e fundit politike, qëndrimin e LDK-së në luftën kundër pandemisë Covid-19 dhe çështje tjera me rëndësi për zhvillimin e vendit. Mustafa tutje u shpreh i kënaqur me marrëveshjen që është arritur në Washington, si një ndër çështjet me rëndësi të Kosovës në raport me BE-në.