Arbëri

Grenell thotë se është bërë progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë e Beograd

Grenell thotë se është bërë progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë e Beograd

Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se është bërë një progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë dhe Beograd.

Një delegacion i SHBA-së i udhëhequr nga Grenell ka vizituar të hënën Prishtinën, ku u takua me liderët e vendit, ndërsa sot në Beograd është takuar me liderët e Serbisë.