Arbëri

Hyseni takohet me ambasadorin zviceran, flasin për rrjedhën e dialogut

Hyseni takohet me ambasadorin zviceran, flasin për rrjedhën e dialogut

Koordinatori i shtetit për dialog, Skënder Hyseni ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly.

Sipas Hysenit, gjatë këtij takimi ata kanë biseduar për rrjedhën e deritashme të dialogut Kosovë-Serbi dhe situatën e përgjithshme në Kosovë.