Arbëri

Shtyhet takimi i së hënës në Bruksel “shkaku i COVID-19”

Shtyhet takimi i së hënës në Bruksel “shkaku i COVID-19”

Takimi i paraparë për të hënën mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, është shtyrë.

“Shkaku i kujdesit lidhur me COVID-19, takimi në kuadër të dialogut, i caktuar për të hënën do të shtyhet”, ka bërë të ditur përmes Twitterit, i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.