Arbëri

Zemaj nuk përjashton mbylljen totale nëse rritet numri i të infektuarve dhe nuk respektohen masat

Zemaj nuk përjashton mbylljen totale nëse rritet numri i të infektuarve dhe nuk respektohen masat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media ka thënë se nëse nuk respektohen masat anti-COVID dhe rritet numri i të infektuarve, nuk e përjashtojnë edhe mundësinë e mbylljes totale të shtetit.

Zemaj tha se me punë të përbashkët të të gjitha institucioneve është arritur të jetë situatë më e qetë sa i përket numrit të rasteve pozitive me virus ditët e fundit.