Arbëri

LDK-ja ende nuk i ka dërguar ftesë për koalicion PDK-së, këta thonë se do ta shqyrtojnë çdo ofertë

 

Shenjat e para të dukshme të Gjykatës Speciale, e cila kreu arrestime gjatë javës në Prishtinë, ka bërë që Lidhja Demokratike edhe zyrtarisht t’i heqë vijat e kuqe për të gjitha subjektet, përfshirë Partinë Demokratike, e cila është në opozitë.

Të shtunën, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, u shpreh se partia që udhëheq ka ndryshuar qëndrimin ndaj PDK-së pas publikimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, raporton KOHA.