Arbëri

Veliu kërkon që bashkëpunimi me EULEX-in të intensifikohet

Veliu kërkon që bashkëpunimi me EULEX-in të intensifikohet

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu ka pritur në takim shefin e Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark.

Siç është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, në takim është diskutuar për situatën e përgjithshme të sigurisë, si dhe për parandalimin e virusit.