Arbëri

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik të Tiranës infektohet me koronavirus

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik të Tiranës infektohet me koronavirus

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Ajo po trajtohet në Spitalin Infektiv. Mësohet se Bino ndodhet e shtruar atje prej tri ditësh dhe se gjendja e saj është e stabilizuar.