Arbëri

Temperaturat në Shqipëri sot pësojnë një rënie të lehtë

Temperaturat në Shqipëri sot pësojnë një rënie të lehtë

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët, por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, të cilat sot do të variojnë: në zonat malore nga 04°C në 14°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 21°C ,dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 22°C.