Arbëri

Mali i Zi kërkon ndihmën e Interpolit për të arrestuar personin që kërcënoi me jetë Abazoviqin

Dritan Abazoviq
 

Policia e Malit të Zi ka kërkuar ndihmën e Interpolit për arrestimin e një personi nga Rozhaja, me inicialet R.Sh., i cili ka kërcënuar me jetë liderin e koalicionit URA, shqiptarin Dritan Abazoviq.

Abazoviq është kërcënuar dje përmes rrjeteve sociale dhe meqë, personi që e ka bërë këtë jeton jashtë vendit, Policia ka kërkuar ndihmën e Interpolit, shkruan të enjten CDM.