Arbëri

Mot me diell në Kosovë në dy ditët e fundit të tetorit

Mot me diell në Kosovë në dy ditët e fundit të tetorit

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për parashikimin e motit për dy ditët e fundit të muajit tetor.

Sipas njoftimit vendi do të vazhdoj të mbetet nën masat anticiklonike të ajrit, duke kushtëzuar mot relativisht të qetë, me diell dhe vranësira të cilat ditën e premte vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.