Arbëri

Një ditë pas sulmit në Nicë, reagon BIK-u: Akt i neveritshëm dhe terrorist

Një ditë pas sulmit në Nicë, reagon BIK-u: Akt i neveritshëm dhe terrorist

Një ditë pas sulmit në Nicë të Francës, sulm i cili është cilësuar si akt terrorist, ka reaguar Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës.

Përmes një komunikate për media, BIK-u duke shprehur ngushëllime për familjarët e të vrarëve të enjten, sulmin e ka quajtur akt të neveritshëm dhe terrorist.