Arbëri

Osmani informon ambasadorët e QUINT-it për zhvillimet e fundit politike në vend

 

Vjosa Osmani ka mbajtur takimin e parë si ushtruese e detyrës së presidentes së Kosovës. Pak orë pasi mori këtë funksion, Osmani ka informuar ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, për zhvillimet e fundit politike në vend.

Osmani mori detyrën pas dorëheqjes së Hashim Thaçit, që të enjten u nis drejt Hagës pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale.