Arbëri

Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar

Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar
 

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Besnik Tahiri e Driton Selmanaj, ka thënë se institucionet do t’i nderojnë të gjithë dëshmorët që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës dhe të Shqipërisë.

Ai 28 Nëntorin e sivjetmë e ka nisur me homazhe te monumenti i Skënderbeut dhe shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova. Ka thënë se sot është festë për çdo shqiptar.