Arbëri

SBASHK-u kundër Qeverisë: E hëna ditë pushimi

SBASHK-u kundër Qeverisë: E hëna ditë pushimi
 

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka dalë kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës që e hëna, 30 nëntor, të jetë ditë e rregullt pune. Në një njoftim për media, SBASHK-u ka thënë se e hëna për ta është ditë pushimi.

Të premten, kryeministri Avdullah Hoti njoftoi se të hënën do të jetë ditë e rregullt pune dhe s’do të ketë pushim për nder të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit.