Arbëri

Mot i vranët në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Mot i vranët në Kosovë në dy ditët e ardhshme
 

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet minus 7 dhe minus 1 gradë Celsius, e maksimalet parashihen ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mestarë nga drejtimi i juglindjes.