Arbëri

Sot fillon stina e dimrit, në fundjavë reshje bore

Sot fillon stina e dimrit, në fundjavë reshje bore
 

Sot në orën 11:02 minuta, do të fillojë stina e dimrit. IHMK-ja thotë se edhe pse gjatë ndërrimit të stinëve shpesh herë kemi çrregullime në Troposferë, një gjë e tillë nuk parashihet të ndodhë deri në fundjavë.

IHMK-ja njofton se gjatë javës do të mbahet mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. Në fundjavë pritet të ketë kushte tjera meteorologjike, vranësira të dendura të cilat parashihen të sjellin reshje bore.