Arbëri

Mot i ftohtë në Kosovë, në fundjavë pritet borë

Mot i ftohtë në Kosovë, në fundjavë pritet borë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se deri në fundjavë pritet të ketë mot të ngjashëm e të ftohtë.

“Edhe pse gjatë ndërrimit të stinëve shpesh herë kemi çrregullime në troposferë, një gjë e tillë nuk parashihet të ndodhë deri në fundjavë. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. Në fundjavë pritet të ketë kushte tjera meteorologjike, vranësira të dendura të cilat parashihen të sjellin reshje bore”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.