Arbëri

Osmani në takim me Braathu: Misioni i OSBE-së i rëndësishëm për procesin e demokratizimit

 

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu.

Siç bëhet e ditur në një komunikatë për media, në takim u diskutua lidhur me zhvillimet e fundit aktuale politike në vend dhe e falënderoi ambasadorin Braathu si përfaqësues të shtetit norvegjez dhe si ambasador i OSBE-së.