Arbëri

Vikendi në Kosovë i ftohtë e me borë

Vikendi në Kosovë i ftohtë e me borë
Foto: Ilustrim
 

Të shtunën sipas Prishtina Weather, pritet të jetë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

“Ditën më ftohtë, e të reshurat e shiut do të shndërrohen edhe në borë, që pritet të vazhdojnë edhe gjatë natës. Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive”, njofton PW.