Arbëri

Haradinaj kërkon që Task-forca për kërkim-shpëtim e FSK-së të niset drejt Kroacisë

Haradinaj kërkon që Task-forca për kërkim-shpëtim e FSK-së të niset drejt Kroacisë
 

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga institucionet e vendit që t’i dalin në ndihmë Kroacisë, pas tërmeteve të sotshme dhe të djeshme.

Kroacia ka dy ditë që po përballet me lëkundje të mëdha të tokës, por tërmeti i sotshëm me epiqendër në qytezën Petrinja (6.2 ballësh) ka shkaktuar vdekjen e shtatë personave.