Arbëri

Sot mot kryesisht i vranët në Kosovë i përcjellë me shi e borë

Sot mot kryesisht i vranët në Kosovë i përcjellë me shi e borë
 

Sot në Kosovë do të ketë mot kryesisht të vranët dhe herë-herë reshje shiu dhe borë.

Reshjet parashihen të përfshijnë gjithë territorin e Kosovës, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.