Arbëri

Mustafa kërkon zbardhjen e vrasjes së Enver Malokut

 

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përkujtuar veprimtarin Enver Maloku në 22-vjetorin e vrasjes së tij.

Përmes një komunikate për media, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Maloku i takon plejadës së intelektualëve, gazetarëve dhe publicistëve më të guximshëm të Kosovës që nuk kursyen as jetën e tyre për të mbrojtur bindjet dhe idealet e mëdha për një shtet të lirë dhe demokratik.