Arbëri

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 279 raste të reja

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 279 raste të reja
 

Katër persona kanë vdekur dhe 279 raste pozitive janë regjistruar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.