Arbëri

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë, vranët dhe me reshje bore

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë, vranët dhe me reshje bore
 

Në dy ditët e ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, ka bërë të ditur të martën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike me këtë mot të ftohtë do të vazhdojë të paktën për tetë ditë të ardhshme