Arbëri

Sot mot i ftohtë dhe me të reshura të borës

Sot mot i ftohtë dhe me të reshura të borës
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese.

Kjo situatë e krijuar dhe e parashikuar meteorologjike do të kushtëzojë mot të vranët dhe me intervale me diell.