Arbëri

Hoti uron Bidenin, thotë se është i përkushtuar për të forcuar marrëdhëniet me SHBA-në

Hoti uron Bidenin, thotë se është i përkushtuar për të forcuar marrëdhëniet me SHBA-në
 

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka dërguar një telegraf urimi presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden.

Ai ka thënë se është I përkushtuar që të punojë me administratën e Bidenit për të forcuar institucionet demokratike, integrimin Euro-Atlantik dhe për t’u bërë një bartës i stabilitetit.