Arbëri

Pas reagimit të Dakës, Konjufca thotë se ajo është vënë në shërbim të krimit të organizuar

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, u është kundërpërgjigjur akuzave dhe kërcënimeve që ka marrë pas një deklarimi të kandidatit për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

 

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, u është kundërpërgjigjur akuzave dhe kërcënimeve që ka marrë pas një deklarimi të kandidatit për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Konjufca, në një emision televiziv, u shpreh se kryetarja e KQZ-së po punon për pamundësimin e kandidimit për deputet të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit.