Arbëri

Masat e reja, anulohet fluturimi Prishtinë - Milano

Masat e reja, anulohet fluturimi Prishtinë - Milano
Foto: Ilustrim
 

Ka nisur anulimi i fluturimeve nga Kosova për në Itali. Një i tillë, i planifikuar sot për në Milano, është anuluar ka thënë zyrtari për informim në aeroportin “Adem Jashari”, Bujar Gashi.

Qeveria në Itali ka vënë masa shtesë deri më 15 shkurt në lëvizjet brenda shtetit dhe udhëtimet nga jashtë.