Arbëri

Nëntë të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Nëntë të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit
 

Nëntë persona kanë vdekur në Shqipëri si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 1918 testime, 538 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 401 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 44.291. Që nga fillimi i pandemisë, në Shqipëri janë infektuar 72.812 persona dhe kanë vdekur 1324.