Arbëri

Hoti pas vendimit të PZAP-së: Ligji vlen për të gjithë

Hoti pas vendimit të PZAP-së: Ligji vlen për të gjithë
Foto: EO
 

Prishtinë, 26 janar (Ekonomia Online) - Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar vendimit e Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që ka vendosur kundër ankesave të subjekteve politike, lidhur me mos certifikimin e kandidatëve të tyre që kanë probleme me ligjin, raporton Ekonomia Online.

Hoti tha se para ligjit të gjithë kandidatët për deputetë duhet të trajtohen njësoj si çdo qytetarë tjetër.