Arbëri

​Sot mot i vranët në Kosovë

Foto: Ilustrim
 

Mot i vranët dhe vende-vende me intervale me diell, do të mbajë të dielën në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat do të shoqërohen edhe me reshje shiu.