Arbëri

Zemaj thotë se janë të gatshëm të menaxhojnë variantin e ri të koronavirusit

Zemaj thotë se janë të gatshëm të menaxhojnë variantin e ri të koronavirusit
 

Prishtinë, 7 shkurt (Ekonomia Online) - Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, vlerëson se situata me pandeminë është menaxhuar në mënyrë efikase dhe mund të konsiderohet e qetë. Ai ka kërkuar që të vazhdohet me disiplinë.

Ai ka thënë se me kufizimet që po aplikohen, po pretendojnë ta mbajnë gjendjen stabile. Prishtina. Fushë-Kosova, Suhareka e Zveçani janë komunat që ende gjenden në zonën e kuqe.