Arbëri

Kronika Zgjedhore/ Hoti zotohet se do ta kthejë Prishtinën në nyjë strategjike për rajonin

 

Në ditën e parafundit të fushatës zgjedhore, kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka mbajtur dy tubime në Prishtinë, të organizuara nga degë të kësaj partie. Hoti është zotuar para prishtinasve se do ta kthejë kryeqytetin në nyjë strategjike të rajonit. Edhe këtu Hoti ka akuzuar Vetëvendosjen për manipulim të qytetarëve

Prishtinë, 11 shkurt - Pas përfundimit të tubimeve nëpër komuna, Lidhja Demokratike e Kosovës i është kthyer kryeqytetit. Dega e dytë e kësaj partie në Prishtinë organizoi tubim në ditën e parafundit të fushatës zgjedhore. Këtu, kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti, u zotua se përmes projekteve në infrastrukturë do ta bëjë Prishtinën nyjë strategjike për rajonin.

“Me këtë hekurudhën për Durrës që nuk është vetëm për të shkuar në pushime por edhe për të lidhur Evropën Qendrore përmes Prishtinës, me projektin e gazit që vjen në Prishtinë dhe mbyllet termocentrali dhe hapet me gaz, mbyllet problemi i ndotjes për Prishtinën. Është edhe stacioni intermodal mes Prishtinës dhe Fushë-Kosovës, që i lidh hekurudhat, autostradën, Aeroportin e Prishtinës”, ka deklaruar Hoti.