Arbëri

Presidenti i Italisë i shkruan letër Osmanit, konfirmon mbështetjen për dialogun

Foto: AP
 

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, i ka shkruar letër u.d. së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, duke e uruar për 13 vjetorin e Pavarësisë.

Mattarella ka thënë se Italia e konsideron si hap me rëndësi primare integrimin e Kosovës në institucionet evropiane dhe se me të njëjtën bindje e mbështet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.