Arbëri

IKSHPK-ja rekomandon ashpërsim të masave

 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka mbajtur një takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe përfaqësues të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Në këtë takim, IKSHPK-ja ka rekomanduar rigorozitet të masave, bazuar në rritjen e rasteve pozitive me koronavirus gjatë ditëve të fundit.